Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

"Master" Olgierd Świerzewski

wtorek, 9 sierpnia 2016


"Nazywam się Aleksander Rymer i przyznaje: nienawidzę ludzi."

Bezwzględny świat korporacyjnej machiny ogarnięty bezkompromisowym wyścigiem szczurów na szczycie sukcesu i porażki. Tak w największym skrócie można przedstawić najnowszą powieść prawnika i wykładowcy Olgierda Świerzewskiego.Autor: Olgierd Świerzewski
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA SA
Data wydania: 2016-05-18
Liczba stron: 528
Opraw: miękka ze skrzydełkami
Cena okładkowa: 44,90 zł
Dostępna w księgarni Tania książka

Fabuła książki jest w bardzo rozbudowana i ukazuje temat w szerokim spektrum, z punktu wiedzenia różnych bohaterów. Spotykamy tu narrację pierwszoosobową oraz narratora wszechwiedzącego. Autor zadbał, abyśmy dogłębnie poznali głównego bohatera i jego świat, stąd liczne odwołania do jego przemyśleń, zainteresowań i wspomnień. Akcja momentami zanadto się przeciąga, ale z drugiej strony możemy poznać realne tytuły książek, filmów, nazwiska malarzy i fotografów, czy markowych butów, perfum, czy torebek. W ten sposób cała fabuła nabiera rzeczywistego wymiaru i czytelnik zostaje wchłonięty w korporacyjny świat. Poznajemy ludzi sięgających po każdy możliwy środek, aby zbliżyć się do sukcesu.  Ich życie opiera się na ciągłej pogoni za sławą i bogactwem.

Głównym bohaterem, a momentami narratorem jest to Aleks Rymer. Urodził się w Polsce, studiował w Wielkiej Brytanii, a osiadł w Stanach Zjednoczonych. Czterdziestoletniego finansistę w firmie Green Stone poznajemy w dniu, w którym zapada decyzja o jego przeniesieniu z centrali firmy w Nowym Jorku do Warszawy. Kariera Aleksa wydaje się skończona, lecz ten zwrot w jego życiu umacnia niepohamowana rządzę władzy, a może tylko zemsty. Zemsta to uczucie władające życie bohaterów książki i często jedyny drogowskaz. Aleks z pełną premedytacją prowokuje konflikty, wykorzystuje ludzi do własnych celów i niszczy każdego, kto stanie mu na drodze. Bohater  nienawidzi w sumie wszystkiego i wszystkich - ludzi, świata, w którym żyje i poniekąd również siebie. Chce czuć nie tylko władzę nad pieniędzmi, ale również nad ludzkim życiem. Przyznam się szczerze, że Aleks Rymer, to człowiek, którego nigdy nie chciałabym spotkać na swojej drodze.


Istotnym elementem jest również samotność, wspomnienia pierwszej nieszczęśliwej miłości, która nie pozwala Aleksowi na budowę udanego związku. Niestety w tej sferze bohater jest również bezkompromisowym graczem. Zawsze przeprowadza kalkulację, czy to chodzi o interesy, czy o kobietę. Liczy się możliwa korzyść, nic więcej. W książce "Master" przewija się temat seksu, często bez uczuć, a jedynie jako towar na sprzedaż otwierający drzwi do upragnionego świat. 
W korporacji poznajemy również kobiety: mocne, bezwzględne, często jednak zagubione, które starają się odnaleźć w świecie rządzonym przez mężczyzn.
 
"Chcę powiedzieć tylko tyle, że jeśli ktoś ci do głowy nawsadzał, że masz osiągnąć sukcesy, że będziesz kochana, spełniona i szczęśliwa, a zło zawsze zostaje pokonane, to kłamał, powiększając twoje rozczarowanie."
 
Jeżeli pragniecie przenieść się w brutalny świat intryg, bezwzględnych zasad, to bez wahania  sięgnijcie po tę powieść.  Będziecie nienawidzić głównego bohatera, życzyć mu wszystkiego co najgorsze, a i tak przeczytacie do samego końca z wypiekami na twarzy.

 "Czy jestem samotny? Umieramy sami, więc ostatecznie, jakie to ma znaczenie?"


 Za to, że mogłam na ułamek sekundy wejść w świat tak różny od mojego, dziękuje:

 http://www.taniaksiazka.pl/messi-atomowa-pchla-luis-miguel-pereira-p-728964.html

Biorę udział w wyzwaniu - Grunt to okładka


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

10 komentarzy:

 1. Cos dla.mojego M on bardzo lubi takie kdiazki o intrygach itp

  OdpowiedzUsuń
 2. Cos dla.mojego M on bardzo lubi takie kdiazki o intrygach itp

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę czytać. Jestem pewna, że się nie zawiodę.

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawa publikacja, chętnie bliżej ją poznam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa pozycja na wieczorne czytanko ;) polecam

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa pozycja na wieczorne czytanko ;) polecam

  OdpowiedzUsuń
 7. Styl pisarza nie bardzo mi pasuje, ale może kiedyś skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam intrygi, chwile grozy i czarny charakter. Główny bohater wydaje się być wcieleniem diabła. To ekscytuje, jednak tylko w literaturze. W życiu osobistym wole otaczać się dobrymi i pomocnymi ludźmi ;-)
  Fb Anna Ka

  OdpowiedzUsuń
 9. Super , już dopisuje na listę książek do zakupu na prezent dla męża ☺

  OdpowiedzUsuń
 10. Super , już dopisuje na listę książek do zakupu na prezent dla męża ☺

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia