Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Ostatnia aria Mozarta - Matt Rees

piątek, 27 października 2017


     5 grudnia 1791 rok, świat wytrząsa informacja o śmierci 35 - letniego wybitnego kompozytora austriackiego. Wolfgang Amadeusz Mozart odchodzi po krótkiej, niewyjaśnionej chorobie. Do dzisiejszego dnia trwają liczne spekulacje na temat ostatnich chwil genialnego wirtuoza. 
     Mozart chorował od dłuższego czasu, jednak tuż przed śmiercią majaczył, miewał halucynacje i wspominał żonie o otruciu aqua tofana, trucizną na bazie arszeniku. Siostra kompozytora, Maria Anna, poruszona wiadomością o śmierci Wolfganga, postanawia poznać jej prawdziwe przyczyny. Wbrew opinii męża wyrusza ze spokojnej wsi Sankt Gilgen do Wiednia. W kręgach wiedeńskiej socjety Maria stara się rozwikłać zagadkę śmierć ukochanego brata. Mimo, że przez ostatnie lata rodzeństwo nie utrzymywało kontaktu, to jednak ich wzajemna miłość i oddanie jest siłą napędową Marii. Kobieta wplątuje się w mroczną intrygę odkrywając sekrety Mozarta oraz potężne układy osiemnastowiecznej Europy.

Autor: Matt Rees
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 18.08.2017
Liczba stron: 360
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładkowa: 34,90 zł
 BESTSELLER

     Pierwszy rozdział przenosi nas trzydzieści osiem lat później od tych wydarzeń. Maria Anna Mozart na łożu śmierci przekazuje swojemu jedynemu bratankowi pamiętnik, w którym spisała wydarzenia z tygodniowego pobytu w stolicy Austrii. W ten sposób zdradza ona największy sekret i fakty ze swojego śledztwa na temat tajemniczej śmierci Wolfganga Amadeusza Mozarta. W kolejnych rozdziałach przemierzamy uliczki XVIII-wiecznego Wiednia, barokowe pałace, poznajemy życie i dzieła mistrza Mozarta, świat muzyków oraz tajemnice i niejasne układy masonerii.
      "Ostatnia aria Mozarta" to powieść kryminalna oparta na kompozycji sonaty a-moll, z niepokojącym początkiem, pełną zadumy częścią drugą oraz finałowym końcem z odkryciem prawdy. Ten zabieg autora jest niezmiernie ciekawy i warto się z nim zapoznać przed nierozpoczęcie lektury w rozdziale Za kulisami powieści "Ostatnia aria Mozarta". Książka przybliża nie tylko życie samego Wolfganga, ale również trochę zapomnianą, a przecież równie utalentowaną Marię Annę Nannel Mozart. Książka jest pełna nut, arpeggio, allegro, koncertów C-dur i największych dzieł geniusza muzyki klasycznej. Autor przybliża w dodatku Muzyka również listę utworów, które możemy znaleźć w powieści. Nie jestem związana z muzyką klasyczną i moja wiedza jest ograniczona w tym temacie, ale nie mogę wyjść z podziwu nad prawdziwą pasją oraz talentem rodzeństwa Mozart. Z zapartych tchem czytałam o emocjach jakie targały Marię w czasie koncertów w Wiedniu. Ze smutkiem w rozdziale Od autora dowiaduje się, że siostra Mozarta nigdy nie odwiedziła Wiednia po śmierci brata. Historia opisana w książce jest tak autentyczna, że trudno mi uwierzyć, że tak nie było. Okoliczności śmierci samego Wolfganga pozostają nadal tajemnicom, a historia z książki mogła się jednak wydarzyć.
     Polecam dla wszystkich szukających klimatycznej powieści z wątkiem kryminalnym.


Kto ma ochotę na tajemniczą powieść z muzyczną nutą ?

 Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!
 
 

9 komentarzy:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia