Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Eksperymenty. Krok po kroku

wtorek, 21 lipca 2020


     Dzieci chłoną wszystko, co ich otacza. Jeśli podsuniesz im wartościowy książki, gry oraz różne pomoce naukowe niepostrzeżenie będą zdobywały nowe wiadomości i umiejętności.

     W pierwszych dniach lipca w naszym domu pojawiła się książka Eksperymenty. Krok po kroku. Szybko się okazało, że to strzał w dziesiątkę dla wszystkich, którzy lubią poznawać otaczający świat. Dla moich dzieci pozycja idealna. Chętnie wspólnie czytamy i przeprowadzamy proste eksperymenty oraz obserwacje.

Autor: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo: Wilga
Data premiery: 01.07.2020
Liczba stron: 98
Oprawa: twarda
Cena:  29,99 zł

     W książce znajdziecie ponad 30 propozycji na proste eksperymenty, które można wykonać w domu lub w szkole. Książka została napisana łatwym do zrozumienia językiem. Doświadczenia zostały opisane krok po kroku i uzupełnione kolorowymi ilustracjami. Do ich przeprowadzenia wystarczą materiały, które można znaleźć  w czasie spaceru np. szyszki, rzepy lub w naszych domach np. zerdzewiałe gwoździe, wydmuszki itp. Instrukcje zawierają również jasne ostrzeżenie, o których nie można zapomnieć w czasie przeprowadzania eksperymentów. Przystępnie i przejrzyście zostały również wyjaśnione obserwowane zjawiska. Ważniejsze pojęcia zostały wyróżnione i uzupełnione ilustracjami.
     W książka znajdziemy eksperymenty podzielone na pięć bloków tematycznych. Dzieci poznaję podstawy budowy materii, siły przyrody, światło i dźwięk oraz procesy wykorzystywane w życiu codziennym. Proste eksperymenty wprowadzają młodego naukowca w świat biologii, chemii i fizyki. Czy można zważyć gaz? Co dzieje się z rybami w stawie zimą? Czy zamarzają? Czy zdarzyło ci się kiedyś, że próbowałeś sprać plamę z ubrania, a ona pod wpływem mydła zmieniła kolor? Czy zastanawiałeś się, jak to możliwe, że okręt podwodny zanurza się w morzu na żądaną głębokość i nie tylko nie idzie na dno, lecz nawet może się potem dowolnie wynurzyć na powierzchnię?

    Pytań jest wiele, ale książka skutecznie pozwala nam znaleźć odpowiedzi. 
Zresztą zobaczcie sami, jak poznajemy świat z książka Eksperymenty. Krok po kroku.


I nasz krótki film prezentujący doświadczenie numer 20 Kapi...kapi...kapilar. 
Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. Mamy tę książkę. Inspirując się nią, do czyścił am srebrne kolczyki! ☺☺☺

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka jest ekstra, też ją mamy. Genialny sposób na zajęcie dziecka czyms interesującym, a jednoczesnie mądrym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialna propozycja na wakacje! Czasu mamy dużo, chętnie poeksperymentujemy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super pomysł na prezent dla dzieciaka. Bardzo kształcąca lektura.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia