Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Krzyżowkowy zawrót głowy

wtorek, 28 lipca 2020


     W naszym domu ważną rolę odgrywają gry edukacyjne, które poprzez zabawę pozwalają moim dzieciom nabyć nowych i powtórzyć już opanowane wiadomości oraz umiejętności.

     Krzyżówki albo się uwielbia, albo nienawidzi. Ja należę zdecydowanie do tej pierwszej grupy. Bardzo lubię spędzać czas nad krzyżówkami oraz wszelkimi grami słownymi. Takie zajęcie to nie tylko przyjemny sposób na relaks, ale również skuteczny sposób na zwiększenie umiejętności językowych oraz utrzymanie dobrej kondycji naszej pamięci.

Tytuł: Krzyżówkowy zawrót głowy
Wydawca: Adamigo
Wiek graczy: 7+
Czas gry: 15 min
Ilość graczy: 2-4 osób
Data premiery: 2020

     Krzyżówkowy zawrót głowy to gra, która opiera się na mechanizmie układania wyrazów z losowo wybranych puzzli, na których umieszczone są litery. Wymaga od uczestnika koncentracji, logicznego myślenia oraz sprawności językowej. Wewnątrz pudełka znajdziemy 70 puzzli z literami polskiego alfabetu, które pozwalają na rozegranie 3 gier oraz tworzenie niezliczonych układanek słownych. Puzzle dobrze przylegają do siebie i zostały wykonane z grubszej tektury. Dlatego gra powinny nam służyć przez dłuższy czas.

Warianty gry:
- W pierwszym wariancie gracze losują litery i starają się ułożyć jak najdłuższe wyrazy. Do dyspozycji mają tylko 7 liter, ale istnieje możliwość przejęcia wyrazu poprzez dodanie kolejnych liter do istniejącego już wyrazu.
- W wariancie drugim gracz ma za zadanie ułożyć jak najwięcej wyrazów, układając je w jak najbardziej poprzecinaną krzyżówkę. Tym razem ma do dyspozycji 15 -20 litery w zależności od ilości grających osób.
- W ostatnim wariancie składającym się 10 rund gracz losuje 15 liter i układa jak najdłuższe wyrazy.

      W każdej rozgrywce wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów zliczonych z poszczególnych liter oraz punktów bonusowych. Przy okazji ćwiczymy również kompetencje matematyczne. 


      Na pierwszy rzut oka gra może robić wrażenie niepozorne, nic bardziej mylnego. Literowe puzzle mogą mieć szerokie zastosowanie w edukacji najmłodszych. Dzięki grze dziecko przyswaja podstawy języka polskiego, ćwiczy kreatywność językową i podstawy ortografii. Należy również pamiętać, że gra pozwala na wprowadzenie dzieci w świat liter i wyrazów. Swobodna zabawa z literami pozwala na naukę alfabetu, tworzenie prostych wyrazów i zdań. Puzzle literowe można również wykorzystać do nauki czytania poprzez budowanie prostych sylaby i wyrazów. Warto zauważyć, że na puzzlach znajdziemy wszystkie polskie litery, w tym znaki diakrytyczne - ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż. Gra może towarzyszyć dziecku od najmłodszych lat i rosnąć wraz z jego umiejętnościami językowymi.
      Gra pozwala na rozgrywkę dla całej rodziny, która wprowadza elementy rywalizacji oraz rozwija relacje społeczne, ale dobrze sprawia się również przy samodzielnej zabawie. Moja córka chętnie samodzielnie układała wyrazy z zgodnie z ustalonym tematem. Gra została stworzona z myślą, o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym jednak i dorośli mogą miło spędzić z nią czas i rozruszać szare komórki.

     Podsumowując Krzyżówkowy zawrót głowy to gra z prostymi zasadami, która daje duże możliwości nauki i zabawy. Doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak również w szkole i poradniach wspomagających rozwój dzieci.
Zresztą zobaczcie sami :)

Post powstał w ramach projektu:
http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. Nie widziałam nigdzie tej gry, a wygląda wspaniale i chyba świetnie sprawdziłaby się na naszym wakacyjnym wyjeździe.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwsze słyszę musze zapolowac, chłopakom by się spodobało.

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna gra, my też uwielbiamy krzyżówki.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia