Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Bolek i Lolek w poszukiwaniu polskich skarbów - Znak emotikon

środa, 6 lipca 2022

 


Któż z nas nie zna Bolka i Lolka? Kultowy serial animowany znany jest każdemu dorosłemu i zdobywa kolejne pokolenia fanów. Tym bardziej, że możemy spotkać to sympatyczne rodzeństwo nie tylko na szklanym ekranie, ale również w najnowszych książkach dla dzieci. 

    Nakładem wydawnictwa Znak Emotikon ukazała się właśnie podróżniczo-przygodowa opowieść, w której Bolek i Lolek oraz ich dzielna kompanka Cysia ruszają w Polskę. W czasie pasonujacych wypraw poszukają prawdziwych złotych skarbów. 

Zaczynamy pakowanie! Majciochy, skarpeciochy ... i sporo miejsca na bezcenne znaleziska. 


Autorka: Małgorzata Dziczkowska
Ilustracje: Joanna Kurowska
Premiera: 29 czerwca 2022
Liczba stron: 63


    Bohaterowie odkrywają 15 wyjątkowych miejsc przybliżając czytelnikom ich historię. Każdy rozdział to krótka opowieść naszpikowana faktami i ciekawostkami na temat odwiedzanych miejsc. Zwędrują do niesamowitych zamków, piramidy, na bagno i roślinność dżungli. Przedrą się przez jaskinie, tajemne przejścia i tunele. Okaże się również, że skarby to nie tylko złote puchary i korony, lecz często inne cenne historycznie przedmioty. Na swojej drodze spotkają ducha w długiej zwiewnej sukni, alchemika, który zdradzi im sekrety swojej działalności oraz chrapiącą mumię. A to dopiero początek niesamowitych przygód Bolka, Lolka i Cysi. 

Skarby i przygody, które na Was czekają:

Skarby Smoka Wawelskiego
Złoto z kopalni złota
Złoty pociąg w Wałbrzychu
Złoto w strumieniu – Złotoryja
Chwarszczany i templariusze
Biała Dama z Niedzicy
Piramida w Rapie
Zamek Czocha
Skarb Talleyrandów
Skarby ze Środy Śląskiej
Tajemnica studni w Srebrnej Górze
Skarby archeologiczne w Biskupinie
Współczesne skarbce
Depozyty i kapsuły czasu     Bolek i Lolek w poszukiwaniu polskich skarbów to bardzo ciekawa lektura dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Akcja jest dynamiczna, zabawna i pełna faktów. Książka dajemy doskonała możliwość poznania historii i tajemnic polskich zabytków w ciekawy i przyjazny sposób.  Opowiadania  opisane są przystępnym językiem, istotne fakty zaznaczono pogruboną czcionką, a wszystko uzupełniają ilustracje, w których ukryte są również dodatkowe historie. 

     Bezwątpienia ta ładnie wydana książka zachęci wszystkich czytelników do odkrycia różnych zakątków naszego kraju, poznania ich historii zgodnie ze słowami:

Cudze chwalicie,
Swego nie znacie,
Sami nie wiecie,
Co posiadacie.

Kto wybierze się w podróż z Bolkiem, Lolkiem i Cysią? 

4 komentarze:

 1. Ale świetna książka dla dzieciaków! Szczerze powiem, że sama chętnie bym po nią sięgnęła :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córka bardzo lubi tych chłopców i ich przygody. Taka książka napewno by się jej spodobała

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale świetna książka dla dzieciaków, ja lubię kosmetyki i się malować

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczna książka. Mamy ją i bardzo nam się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia