Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Feluś i Gucio świętują - Katarzyna Kozłowska

piątek, 1 lipca 2022

 

Feluś i Gucio to bohaterzy edukacyjnej serii dla najmłodszych czytelników. Feluś jest ciekawym świata chłopcem w wieku przedszkolnym, a Gucio to jego pluszowy miś i najlepszy przyjaciel. Wspólnie odkrywają uczą się i odkrywają istotne fakty życiu każdego przedszkolaka.

     Seria Feluś i Gucio to idealna propozycja dla trzy, cztero i pięciolatków. Autorka cyklu, Katarzyna Kozłowska pracuje jako nauczyciel wychowania przedszkolnego i doskonale rozumie problemy i potrzeby przedszkolaków. Książki oraz gry pozwalają zrozumieć otaczający świat oraz pozwalają zdobyć podstawowe umiejętności. Każde dziecko w opisywanych historiach może odnaleźć cząstkę własnego życia.

Tytuł: Feluś i Gucio świętują
Autorka: Katarzyna Kozłowska
Ilustracje: Marianna Schoett
Premiera: 29 czerwca 2022
Liczba stron: 40
Wiek: 3-6

     W najnowszej tomie z Felusiem i Guciem poznajemy rozmaite uroczystości, począwszy od pierwszego dnia września, gdy nasi bohaterowie wracają do przedszkola.Na kolejnych stronach łącznie zilustrowano i krótko opisano 36 uroczystości. Nie zabrakło żadnej  ważnej daty, która może pojawić się w życiu przedszkolaka. Feluś i Gucio świętują święta ludowe (andrzejki, pierwszy dzień wiosny), religijne (Boże Narodzenie, Wielkanoc), państwowe (Święto Odzyskania Niepodległości, Dzień Flag i święto Trzeciego Maja), przedszkolne (Dzień Pluszowego misia, Międzynarodowy Dzień Kropki) i rodzinne (Dzień Babci, Dzień Dziecka).

Jakie mamy pory roku? 

W jakiej kolejności następują po sobie miesiące? 

Kiedy obchodzimy różne święta?

       Pięknie wydana kartonowa książka w łatwy sposób uczy małych czytelników nazw miesięcy, dni tygodnia oraz pór roku. Każdą z nazw może skojarzyć i zapamiętać z opisywaną uroczystością. Wszystkie opisywane święta ujęte zostały w fragmencie koła pór roku wskazującym, w którym miesiącu jest dan wydarzenie. Dodatkowo na ostatnich stronach znajdziemy przejrzystą planszę "Cztery pory roku", która świetnie ukazuje cykliczność zdarzeń. Kolejne pory roku, koleje miesiące oraz powtarzające się święta oraz uroczystości. Dziecko uczy się najefektywniej poprzez  obserwację zmian zachodzących w przyrodzie oraz przeżywaniu wyjątkowych okazji i świąt.

      Książka dopracowana jest zarówno pod względem merytorycznym, jaki i samego wydania.  Poręczny format, tekturowe strony z zaokrąglonymi rogami i przykuwające ilustracje z pewnością zapewnią długie godziny wspólnego czytania i oglądania. Ilustracje bogate w szczegóły można wykorzystać do zabaw w spostrzegawczość oraz do snucia opowieści na temat przygód bohaterów. Na pierwszych stronach znajdziemy kilka słów od autorki oraz rady skierowane do rodziców, jak wspomagać rozwój dzieci wraz z książką Feluś i Gucio świętują.

Polecam gorąco!

To idealna pozycja dla przedszkolaków.
W serii ukazały się również:

Feluś i Gucio idą do przedszkola - Wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku

Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować

Feluś i Gucio poznają emocje

Feluś i Gucio poznają zawody

Znacie  Felusia i Gucia?

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!


2 komentarze:

  1. Tekturowe strony zawsze są super w takich przypadkach.

    OdpowiedzUsuń
  2. ciekawa książka. fajne ilustracje

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia